Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

X

instagram

@idakozmetik

newsletter

Subcribe to our newsletter

X


Saç Açıcılar

Anasayfa/ Saç Açıcılar

Saç Açıcılar

Bugün, saç rengini açmak isteyen herkesin aklındaki soru işaretine cevap oluyoruz: saç rengini açmak saçı yıpratır mı? Dilediğin renge ulaşmak için ya da istediğin başka bir renklendirme işleminden dolayı saç rengini açtırman gerekebilir. Hatta aynı gün içinde saçlarına 2 kimyasal işlemi birden bile yaptırman gerekebilir. Peki, bu durumlar saçlarına zarar verir mi?

Saç rengi açıcı veya renk açıcı sprey... Renk açıcı kimyasalları ne kadar yakından tanıyorsun? Saç açıcı sprey saç rengini açarak, doğal saç renginden daha açık saç renklerini denemene fırsat sunuyor. Her ne kadar saç açıcı jel zararlı olarak bilinse de bu saçın durumuna göre de değişebiliyor. Renk açıcı jelleri yakından tanımak, saçlarında daha iddialı renkleri denemek için okumaya devam et.  

Saç açıcı nedir ve türleri nelerdir? 
Saç açıcısı, saç rengini kademeli olarak açan kimyasallara denir. Saç açıcıları sprey, krem ve jel formunda olur. Kuaförlerde kullanılan saç açıcılar genellikle krem/likit formdadır. En iyi saç açıcı, kuaförünüzün önerdiği, saç tipinize uygun olan açıcıdır. Eğer evde saç açmayı planlıyorsan mutlaka adım adım ilerlemeli, bekleme süresine sadık kalmalısın. Saç açma işleminden önce saç açıcı nasıl kullanılır ve saç açıcı ne kadar bekletilir gibi soruların yanıtlarını mutlaka araştırmalısın.

Saç açıcı nasıl kullanılır?
Saç açıcı kullanmadan önce mutlaka eldiven takmalı, omuzlarını örtmelisin. Saç açıcıların içinde kimyasallar olduğu için cildine direkt etki etmesini önlemelisin. Saçlarını açmak istediğin tutamların üzerine saç açıcını dikkatlice sür ve tarayarak saç tellerinin arasına girdiğine emin ol. Saç açıcı jeller, sürekli kontrol ederek beklenmelidir. Saç açıcının kaç volume olduğu, yoğunluğu ve ne kadar beklemen gerektiğini mutlaka saç açıcı paketinin üzerinde okumalısın. 

Süre dolduğunda saçlarını ılık ve bol su ile durulamalı, saçlarına anında bakım kremi sürerek saçlarının yıpranmasını önlemelisin.  

Saç açıcı saça zarar verir mi?
“Saç açıcı saç döker mi, saçı yıpratır mı?” saç rengini açmadan önce bu gibi sorular senin de aklından geçiyordur. Ancak şöyle bir gerçek de var: saçlarını profesyonel ellere, güvendiğin bir uzman kuaföre emanet ettiğinde ve kaliteli ürünler kullanıldığında bu gibi sorunlarla karşılaşmazsın. Tabii işlem sonrasında da düzenli bakıma devam ederek saçlarını koruyabilirsin.

Son dönemde geliştirilen bağ güçlendirici uygulamalarla renklendirme işlemlerinden artık saçlar zarar görmüyor.

Echos Line, saç rengini açmak için açıcı uygulaması da dahil saça uygulanan tüm teknik işlemler sırasında saçı koruyor ve zarar görmesini engelliyor.

Saç rengini açtıktan sonra oluşan turunculukları nasıl önlersin?
Saç rengini sonunda açtırdın. Ancak özellikle koyu saç renginden açık renk saçlara geçiş yapanların saç renklerinde istenmeyen sıcak yansımalar oluşabiliyor. Oluşan bu turuncumsu görünüme bu rengin karşıt rengi olan mor ile engel olabilirsin.

Saça aynı gün içinde 2 kimyasal işlem uygulamak doğru mu?
Diyelim ki saçlarını açtırıp ombre yaptırmak ya da balyaj yaptırmak istiyorsun. Bu işlemler için de saç renginin (tamamının değil ama en azından bir kısmının) açılması gerekiyor. Ya da şöyle bir durum da olabilir: en son trendlerden pastel pembe gibi bir saç rengi denemek istiyorsun ve gene saç renginin açılması gerekiyor.

İşte bu gibi durumlarda saçlarına hem açıcı uygulanması, hem de renklendirme işlemi yapılması gerekiyor. Yani aynı gün içinde 2 kimyasal işlem uygulanması gerekiyor.
Üst üste kimyasalllar uygulanması saçlarına zarar verecek diye düşünüyorsun değil mi? Saç açıcı kullanmanın zararları malum! Echos Line ile uygulanırsa saçlarına bu işlemler uygulanabilir ve sonucunda da saçların zarar görmez.


Hatta saçların işlemin sonunda olduğundan daha parlak, ışıl ışıl görünür! Süper değil mi? :)

İşlem sonrası bakım nasıl olmalı?: Echos Line saçlarına uygulanan işlemler sonrasında saçlarının sağlıklı görünümünü koruması için Echos Line saç kremini haftada 1 kez uygulayıp, saçlarında 1-3 dakika bekletip duruluyorsun. Bu bakıma da düzenli şekilde devam ettiğinde saçların parlaklığını sürdürüyor, saç tellerin çok daha güçlü oluyor ve saç açıcı zararlarından eser kalmıyor. 

Devamı